Зміни у структурі Університету

 

 

Рішенням Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка від 28 червня 2022 року (протокол №6), введеним в дію наказом від 28.06.2022 №298, затверджено зміни у структурі Університету з 01 вересня 2022 року, зокрема реорганізовано Інститут мистецтв шляхом поділу та створено:


- ФАКУЛЬТЕТ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І ДИЗАЙНУ


- ФАКУЛЬТЕТ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА І ХОРЕОГРАФІЇ


Запрошуємо відвідати офіційні сайти новостворених факультетів!

 

s6at1h2k
Контактна інформація

v.polianskyi@kubg.edu.ua
02152, Київ, бул. І. Шамо, 18/2

Полянський В’ячеслав Анварович

Професор кафедри інструментально-виконавської майстерності, заслужений артист України

Науковий ступінь, вчене звання

Заслужений діяч мистецтв України (1997 р.), професор кафедри інструментальної музики (2004 р.).

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

  • Спеціальний інструмент (Фортепіано)

  • Фортепіано

 

Профіль Google Scholar

Біографія

Піаніст, композитор, лауреат багатьох міжнародних джазових фестивалів. Здобув базову музичну освіту у Львівській державній консерваторії.
Як соліст та у складі різних ансамблів, включаючи симфонічні оркестри, гастролював більш ніж у 100 містах від Далекого Сходу до берегів Ла Маншу, а також у США. У своїй виконавчій діяльності вдало поєднує академічну манеру із джазом.
1966 – 1969 – піаніст, муз.керівник державного естрадного оркестру Узбекістану (худ. керівн. н.а. Узбекістану Батир Закіров), музичний керівник ансамблю «Наво».
1971 – 1988 – викладач Львівської консерваторії (з 2000 року – Львівська державна академія). Разом з піаністом Юрієм Бонем створив єдиний у СРСР джазовий фортепіанний дует Львівської філармонії, у складі якого працював з 1981 до 1988 року, активно гастролюючи. В якості концертмейстера працював в сольних концертах Народної артистки України О.Басистюк.
У 1998 – 2008 доцент, професор, завідувач кафедри інструментальної музики Київського національного університету культури і мистецтв. З 2009 завідувач кафедри джазової музики Київського інституту музики ім. Глієра. З 2012 – професор Київського університету ім. Б. Грінченка.
У теперішній час виступає в фортепіанному дуеті сучасної імпровізаційної музики з сином, заслуженим діячем мистецтв України Т. Полянським.
Крім виконавської і педагогічної діяльності, В’ячеслав Полянський плідно працює як композитор, створюючи музику для театру, кіно й естради.
У творчому доробку В’ячеслава Полянського музика більш ніж до 200 театральних вистав, які з успіхом йдуть в Україні, і далеко за її межами – Росії, Франції, Польщі. Серед них - опера, музичні драми, мюзикли, а також безліч вистав для дітей різного віку, на матеріалі яких випущені серія компакт-дисків для дітей під назвою «Музичні казки від В’ячеслава Полянського».
Автор книг та навчальних посібників із джазової тематики, В’ячеслав Полянський сам став об`єктом академічних досліджень — статті про нього розміщені у двох енциклопедіях.

 

Творчий доробок В. Полянського
Великі форми:

Опера-пісня «Лівша», мюзикли «Чума на обидві ваші домівки», «Регтайм для мандоліни», «Віндзорскі насмішниці», «Роксолана».
Музика до драматичних вистав (вибране):
«Роксолана», «Мати-наймичка», «Маленькі трагедії», «Тартюф», «Мещанін у дворянстві», «Миіандоліна», «Дами і гусари», «Зойкіна квартира», «Вісім люблячих жінок», «Два клени», та ін.
Музика до вистав для дітей (вибране):
«Три порося», «Маленький мук», «Дикі лебеді», «Малюк та Карлсон», «Винні-пух», «Кіт у чоботях», «Івасик-Телесик», «Кицькин дім», «Попелюшка», «Маленька фея», «Сембо», «Буратіно», «Огниво», «Червона шапочка», «Солом’яний бичок» та багато ін.

 

Дискографія:
«Імпровізація при свічках», «Імпровізації на світові хіти» (В.Полянський и Т.Полянський), «Спірічуелс» (В.Полянський та Н.Гура). Студія «Росток-рекордс», «Музичні казки від В’ячеслава Полянського» випуски з 1-6. Студія «Атлантік-рекордс».

 

Публікації (навч.посібники, хрестоматії, статті):
«Королі джазу». Вид. «Кальварія» 2004р., «Негритянські блюзи», «Стилістика раннього джазу». Вид. «Мелосвіт» Київ-2004р. Статті в журналі «Джаз»: «Приглашение к полемике» - №(1) 2006г., «Регтайм мистецтво занепаду» - (№4) 2009г., «Матісс Джазу» - (№5) 2009г., «Краще бути богом ніж рабином» - (№6) 2009г., «Він залишився» - (№1) 2010г., «Чи можна свінгувати на органі» - (№4) 2010г., «Просто легенда» - (№5) 2010г. «Нью-Йорк. О джазе и не только» - (№6) 2010г.

 

Список публікацій

Powered by SobiPro